Olaszországi tanulmányi kirándulás
2016-11-13
Kortárs Magyar Irodalomért Díj – 2016
2016-11-13

A GOETHE INTÉZET VÁNDORKIÁLLÍTÁSA

„SEMMIT NEM INTÉZTÜNK EL” A GOETHE INTÉZET VÁNDORKIÁLLÍTÁSA 2016.NOVEMBER 8- 17. Klaus Staeck a legjelentősebb német plakátművészek egyike. Fotómontázsai révén újra és újra rámutat Németország gyenge pontjaira az ökológia, a szociális kérdések és a politika terén. Kritikai szelleme az elmúlt 40 évben több mint 300 képet ihletett. A legnagyobb tematikus egységet azok a plakátok alkotják, melyek a környezetvédelemmel foglalkoznak. A dialektikus ellentmondás, ami a fotómotívumok és a szövegek között fennáll, nem csak a képeken belül okoz feszültséget, hanem elmélyíti azt a benyomást, amit a látvány a nézőre tesz. Ezen alkotások közül mutat be 15 plakátot a budapesti Goethe Intézet vándorkiállítása. Lenyűgöző, egyszersmind félelmetes a felismerés, hogy a legrégebbi plakátok némelyike ma időszerűbb, mint valaha. „Sok kép egyszerűen nem akar elévülni” – jegyzi meg ezzel kapcsolatban Klaus Staeck. A kiállítás címe így egyben felhívás is: Semmit nem intéztünk el.