Siker a Bolyai matematika versenyen
2017-01-17
IKSZ a környezetvédelemben
2017-01-19

Hulladékcsökkentési hét

A tavalyi sikeres program utóhatásaként huszonnyolcezer forintot kaptunk a Magyar Környezeti Nevelési egyesülettől, amelyet a rajzszertár dekorációsanyag tartalékénak feltöltésére használtunk fel. Az idén is csatlakoztunk az „Európai hulladékcsökkentési hét” programhoz. Októberben projekttel pályáztunk, melyet a szervezők elfogadtak. November 22-én a B épület tantermeiből és folyosóiról a szemetet összegyűjtöttük az aula közepére, majd szétválogattuk. Az akciót megismételtük a hét végén. A projekt során a tanulók szembesültek az egy nap alatt összegyűlt szemét mennyiségével, illetve a szétválogatás után meglátták, hogy a szemét nagy része újrahasznosítható. A hét végére a szemét mennyiségében kis mérvű csökkenést figyelhettünk meg.