Ebédbefizetés március hónapra
2017-02-10
IKSZ a Diákparlamentben
2017-02-16

Látogatás a Richter Gedeon Gyógyszergyárban

  1. Február 14.-én iskolánk egy érdeklődő csoportja a kémia és biológia fakultációkról ellátogatott a Richter Gedeon Gyógyszergyárba. A gyár rövid bemutatkozása után a  diákok és az őket kísérő pedagógusok, Nagy Erika és Barát Ivánné két különböző kutatólabor munkafolyamatát tekinthették meg. Az egyik laborban a gyógyszerek felszívódását, a másikban pedig az állatokat érintő kísérleteket és az azokat megelőző folyamatokat mutatták be. Rengeteg érdekes dolgot tanultunk és továbbtanulási tanácsokkal is el láttak bennünket. Utána megnéztünk egy kisfilmet a gyógyszergyártás folyamatáról az anyagok beszerzésétől a csomagolásig. A látogatást a gyár centenáriumára készült múzeum megtekintésével zártuk. Köszönjük az iskolánknak a lehetőséget egy ilyen nagyszerű kirándulásra.
    Rusznyák Noémi Anna,
    10.at osztályos tanuló