IKSZ a Máltai Szeretetszolgálatnál

A tavasz, és a jó idő beköszöntével egy nagyon jó, és szerethető programot ajánlok.

A jelentkezéskor előnyben részesül az az iskola, akinek a csapata mindhárom időpontot elvállalja.

Lelkes 6-8 fős diákcsapatokat keresünk a Máltai Szeretetszolgálat ifjúsági részlege, a Budapesti Máltai Fiatalok Jót (t)enni jó! gyerekprogramjához.

Helyszín: III. kerület, Kerék utcai Máltai játszótér

Együtt játszani, közösséget formálni és közben egészséges ételt adni a rászoruló gyerekeknek – ezeket a célokat szem előtt tartva indult el a Jót (t)enni jó program, amely során fiatal önkéntesek és gyerekek egy szombati napon három órát töltenek együtt, kézműveskednek, játszanak, sportolnak, arcot festenek, és ha jó idő van, az ugrálóvár is előkerül. Ezekkel a programokkal igyekszünk minél összetartóbb kisközösségeket kialakítani a játszótéri környezetben. A közösségépítésen túl az egészséges életmódra nevelés is a program fontos célkitűzése: a foglalkozások során gyümölccsel látjuk vendégül a gyerekeket.

A programról itt olvashattok részletesen: http://bpfiatalok.maltai.hu/jot-tenni-jo/

A programok időpontja:

április 8. szombat 10-13

április 22. szombat 10-13

április 29. szombat 10-13

Programelemek (milyen játékokból épül fel egy alkalom?):

·  Körjátékok (közösségi, energizáló játékok)

·  Ugrálóvár (jó idő esetén)

·  Akadálypálya – állomásos játék különböző feladatokkal

·  Kézműves programok

·  Társasjátékok (pl.: Twister, Guess who,…)

·  Sportjátékok (ugrókötél, ping-pong, stb.)

·  Tematikus programok (pl. évszakhoz, ünnephez kötődő – farsang, tavaszváró, Mikulás, Húsvét, karácsony)

·  Arcfestés

·  1 perc és nyerhetsz ügyességi játékok

·  Gyümölcsevés, teázás

Csoportok jelentkezésének feltételei:

·  egy iskolából keresünk csoportokat

·  6-8 fős csapatok jelentkezését várjuk

·  nevezzetek meg 1 csoportkoordinátort, akinek az elérhetőségeit (email cím, telefonszám) küldjétek el

A jelentkezés után a Budapesti Máltai Fiatalok koordinátora, Szakszon Réka felveszi veletek a kapcsolatot, és a részletekről vele tudtok közvetlenül egyeztetni. Előzetes kérdés esetén is forduljatok nyugodtan Rékához (szakszon-reka@maltai.hu, 06303490675)

JELENTEKEZÉS:  a budaiiksz@gmail.com-on név, osztály, e-mail cím megadásával.   Lehetőleg 6-8 fős csapatok jelentkezését várjuk!!!!