Bécsi kirándulás
2017-05-05
Rajz pályázat siker
2017-05-07

Fenntarthatósági témahét

Iskolánkban is megrendeztük a fenntarthatósági témahetet, ennek keretében a 10. évfolyamos tanulóink 3 napig rendhagyó módon tanulhattak. Az egyik napon külső helyszínekre, az állatkertbe, a Fény utcai piacra, a Fővárosi Hulladékhasznosító Műbe, valamint az OK központba látogattak el és  itt fenntarthatósággal kapcsolatos feladatokat oldottak meg. A másik napon az iskolában csoportokban dolgoztak, a B. épületben létrehozott 28 állomás felkeresésével. Az állomások kialakításánál előtérbe helyeztük az egyes témák interdiszciplináris  feldolgozását, ezzel kilépve a szokott tantárgyi keretek közül. Nagy hangsúlyt helyeztünk  a hulladék kezelés, a környezetet és természetvédelem, valamint a gazdaság, fogyasztás és környezet kapcsolatának témáira. A harmadik napon a  résztvevők bemutatták az első két nap alapján készített termékeiket, amelyek fotó kollázsok, valamint videó filmek voltak.