Látogatás Kárpátalján
2017-05-13
Tankönyvlista 2017-18. tanév
2017-05-17

Szecessziós projekt kirándulás

Iskolánk tanulói (11. bb, 10. at , 11. ct) 2017. május 8-9-én szecessziós projekt kiránduláson vehettek részt Szegeden és Szabadkán Markolt Zsuzsanna, Kovács Rózsa és Némediné Csörsz Viktória tanárnők kíséretével. E két szecessziós épületekben bővelkedő városban fedezhették fel a diákok a szecessziós építészet egyediségét és rendkívüliségét. Május 8-án Szegeden a Református palota, a Tömörkény Gimnázium, a Reök-palota és a Deutsch-palota épületeivel ismerkedhettek meg. Természetesen közösen meglátogattuk a neoromán stílusban épült szegedi Magyarok Nagyasszonya Székesegyházat is. Másnap Szabadkán a Leovics-palota, a Raichl-palota és a Városháza épületeit ismerhették meg a tanulók. Szabadkán járva nem maradhatott el természetesen Kosztolányi-emlékszoba meglátogatása. Sajnálatos módon mind a két városban felújítás alatt van a zsinagóga, így nem látogathatók. Reméljük, hogy a következő alkalommal megtekinthetjük őket!