Gazdasági informatikus
2017-05-01
Kereskedő
2017-05-01

Vállalkozási és bérügyintéző

OKJ szám: 54 344 02

A vállalkozási és bérügyintéző közreműködik a vállalkozások alapításával, működtetésével kapcsolatos adminisztratív feladatok ellátásában. Alkalmas a vállalkozások működésével összefüggő számviteli és pénzügyi feladatok elvégzésében való közreműködésre, részfeladatok önálló elvégzésére. A vállalkozás valamennyi pénzmozgással, illetve a pénzállomány-változással összefüggő nyilvántartásait vezeti, közreműködik az egyes pénzügyi műveletek előkészítésében, lebonyolításában, elszámolásában. Ellátja a bérszámfejtéssel- és társadalombiztosítással kapcsolatos feladatokat. A munkavállalókkal kapcsolatos bér- és társadalombiztosítási ügyeket intézi, a nyilvántartásokat vezeti. Vezeti a biztosítottak társadalombiztosítási lapjait, nyilvántartja a kifizetett ellátásokat, adatokat, igazolásokat küld az illetékes társadalombiztosítási szerveknek.A szakképesítéssel rendelkező képes közreműködni a rendelkezésre álló statisztikai információk birtokában a vállalkozás üzleti terv fejezeteinek elkészítésében.

Kapcsolódó részszakképesítések:·

 • Bérügyintéző·
 • Társadalombiztosítási ügyintéző

Kapcsolódó szakképesítés-ráépülések:·

 • Államháztartási mérlegképes könyvelő·
 • Egyéb szervezeti mérlegképes könyvelő·
 • Vállalkozási mérlegképes könyvelő

Betölthető munkakörök:·

 • Pénzügyi ügyintéző (a pénzintézeti ügyintéző kivételével)·
 • Számviteli ügyintéző·
 • Általános irodai adminisztrátor·
 • Bérelszámoló·
 • Pénzügyi, statisztikai, biztosítási adminisztrátor·
 • Készlet- és anyagnyilvántartó·
 • Iratkezelő, irattáros
//]]>