Ügyviteli titkár
2017-06-28
Útravaló – Út a tudományhoz
2017-07-09

A BGSzC Budai Középiskolája az Európai Parlament Nagykövet Iskolájává is vált.

A 2016/17–es tanév második félévében az iskolánk tanárai közül Kántor Mónika és Pusztai Balázs is sikeresen elvégezte az Európai Parlament Magyarországi Tájékoztatási Irodája által meghirdetett Európai Parlament Nagyköveti Iskolája program keretében folyó továbbképzést. Ezáltal a két tanárunk „Szenior Nagykövet” státuszt, míg az iskolánk diákjai közül Barát Fanni, Dömötör-Nagy Nóra, Czifra Bettina, Ékes Annamária, Ethey Fanni, Rucska Gergely és Viczián Máté úgynevezett „Junior Nagykövet” státuszt nyert el. Az iskolánkban 2017. május 17-én első alkalommal megtartott Európa Napon a Szenior és a Junior Nagyköveteink is különösen nagy munkát végeztek annak érdekében, hogy megfelelően színvonalas programokat kínáljunk az iskola diáksága számára. Ezzel szeretnénk hagyományt is teremteni, ugyanis mostantól kezdve minden évben tartunk Európa Napot az intézményünkben. Az iskolánk falára pedig hamarosan felkerül egy dísztábla, amely azt hivatott hirdetni, hogy a 2017/18-as tanévtől kezdve az EP Nagykövet Iskolájaként is működünk. Ez a cím egyben kötelez is minket arra, hogy segítséget nyújtsunk, s példát is mutassunk azoknak az iskoláknak, akik a következő tanévben, vagy valamikor később szeretnének csatlakozni a programhoz. A képek az ünnepélyes plakett és oklevél átadó ünnepségen készültek, melyet a Budapesti Gazdasági Egyetem aulájában tartottak meg 2017. június 9-én.

//]]>