A BGSzC Budai Középiskolája az Európai Parlament Nagykövet Iskolájává is vált.
2017-06-29
Mintaiskola 2016-17. tanév
2017-08-11

Útravaló – Út a tudományhoz

Iskolánk diákjai az „Útravaló – Út a tudományhoz” program keretében az év során vizsgálták a Hosszúréti-patak ökológiai minőségét. A közel 17 km hosszú vízfolyás mentén kilenc mintavételi pontot jelöltek ki. Az egyes helyeken vizsgálták a növényzetet, a vízben élő makroszkópikus gerincteleneket, megfigyelték a madarakat és a kétéltűeket, valamint mintát vettek vízminőség vizsgálathoz és a bevonatképző kovaalgák vizsgálatához. A terepi és laboratóriumi megfigyelések, vizsgálatok eredményeit összevetették a szakirodalomban talált adatokkal és az ökológiai vízminősítésben használt határértékekkel.
A diákok munkáját Kecskés Ferenc tanár, a Duna-kutató Intézet és a Magyar Biodiverzitás-kutató Társaság munkatársai segítették.

//]]>