Tanévnyitó OK Pedagógus KLub
2017-09-24
Tanulmányút Skóciában
2017-10-02

Élménybeszámoló a Fáy sikertáborból

A Fáy Siker Tábor 2. turnusának negyven fős csapata július 12-én indult útnak és vette célba a Balatonszemesi OTP Hotel és Oktatási Centrumot. A 15-17 év közötti diákok 6 napon keresztül játékos faladatokkal, szórakozva tanulva bővíthetik pénzügyi, gazdasági és gazdálkodási ismereteiket, valamint részesei lehetnek megannyi új élménynek, új barátokkal ismerkedhetnek meg.
A diákok egyik fele az alapítványi Mintaiskolákból, a jászárokszállási Deák Ferenc Gimnázium, Közgazdasági és Informatikai Szakgimnáziumból és a Budai Középiskolából érkezett. A csapat másik felét a budapesti Ady Endre Gimnázium diákjai, valamint a nyíregyházi és az oroszlányi B33-as kosarasok alkotják. Az érkezők első napja az ismerkedésről szólt; egymással, a helyszínnel, a Balatonnal. A diákok a többi nap délelőttjein az OK Projekt pénzügyi, gazdasági és gazdálkodási tréningjein vettek részt, a délutánok aktivitásai pedig a Balatonon és a sportpályákon zajlottak. A pénzügyi tudatosságot közvetítő programok mellett, az Alapítvány nagy hangsúlyt fektet a hagyományőrzésre is, így a diákok egy hajókirándulás keretében megkoszorúzták Fáy András balatonfüredi emléktábláját, illetve a egy izgalmas kalandtúra keretében megismerhették a város nevezetességeit.
Iskolánkból 13 diák élvezhette az Alapítvány vendégszeretetét.

//]]>