Sportsiker
2017-10-19
Biodiverzitás előadás
2017-11-07

A Német-Magyar Baráti Társaság látogatása iskolánkban

Október 12-én a BGSZC Budai Középiskolájában tett látogatást Dr. Peter Spary a Deutsch – Ungarische Gesellschaft elnöke, Stefan Fassbender, a DUG elnökségi tagja, illetve Zarándi Eszter és Klaus Wünnenberg a társaság tagjai. Iskolánk német tagozatos diákjaival találkoztak és mutatták be a Társaság tevékenységét.
Peter Spary többek közt elmondat, a Társaság célja, hogy a két országból emberek ismerkedjenek meg egymással, barátságok alakuljanak ki, néha borozgatás közben cseréljék ki gondolataikat. A legfőbb cél, hogy Magyarországot korrektül megismertessék Németországban.
A látogatás részeként diákjaink és tanáraink meghívást kaptak a Magyar Tudományos Akadémiára, egy díjkiosztó és a Német Nagykövetségre egy kitüntetés átadó ünnepségre.
Ennek a kapcsolatnak a folytatásaként, a konzulátus segítségével  elindult egy testvériskolai kapcsolat kialakítása is egy düsseldorfi középiskolával.

//]]>