Tanulmányút Skóciában
2017-10-02
Operakaland
2017-10-04

Dán vendégtanárok

Szeptember 28-án 55 dán tanár érkezett iskolánkba. A dán pedagógusok  gimnáziumban, szakképző iskolákban és felnőttképzésben dolgoznak Dániában. 
 Az útjuk célja többek között az volt, hogy megismerjék a magyar iskolarendszert, az adminisztratív működést, szociális életet az iskola falain belül, illetve különlegességeit – gazdasági képzés, fenntarthatóságra nevelés – a többi iskolához képest.
Egy általános tájékoztató után több tanórát tekintettek meg, melyek angol nyelven zajlottak: nyelvtan, marketing, matematika, biológia és célnyelvi civilizációs tanórákat láthattak. A tanórákon kollégáink bevonták a dán tanárokat is a kooperatív tanítási-tanulási folyamatokba. Visszajelzések alapján több, a bemutató órákon látott módszert kipróbálnak a dán diákokkal is.
//]]>