Angliai tanulmányi kirándulás
2017-11-19
Biodiverzitás kutatás
2017-11-26

Látogatás a Magyar Tudományos Akadémián

????

2017 november 21-én a 9 f osztály, osztályfőnökükkel, Nagy Erika tanárnővel a MTA Ökológiai Kutatóközpont Duna -kutató Intézetében részt vett a Terjeszkedő ember, alkalmazkodó fajok elnevezésű rendezvényén.

Előadást hallottunk :

Az egzotikus fajok megjelenése, terjeszkedése hazai vizekben- Weipert András

Az ökoszisztémák sebezhetősége, mennyi halat ehetünk- Jordán Ferenc

Gyógyszermaradványok a felszíni vizekben- Záray Gyula

Tározók hatása a Duna élővilágára- Kiss Keve Tihamér

Túlélés és kihalás kicsiny élőhelyfoltokban- Jordán Ferenc előadásában.

Meglátogattuk az intézet laboratóriumait, betekintettünk az ott folyó munkákba. Pásztázó elektronmikroszkóppal néztünk mikroszkopikus élőlényeket, szennyvíz tisztítást szimuláltunk, jártunk az anatómiai laborban, táplálékhálózatok sérülékenységét vizsgáltuk, megismerkedtünk a poláros fénnyel és ennek alkalmazásával a kutatásban, a mintavételi eszközökkel, idegenhonos rákokkal és hüllőkkel.

//]]>