ADYGITAL kiállítás
2018-01-24
Ju-Jitsu sportsiker a Budai Középiskolában
2018-01-29

Látogatás Bátaapátiban

Egy gyönyörű napsütéses reggelen indultunk Bátaapátiba, a Nemzeti Radioaktívhulladék-tárolót megtekinteni. Többünknek lehetősége volt az előző tanévben a Paksi atomerőművet  megnézni, így nagyon örültünk, hogy most láthatjuk, hol tárolják véglegesen a Pakson keletkezett radioaktív hulladékot. A hosszú buszutat kihasználtuk egy jó kis beszélgetésre osztálytársainkkal, évfolyamtársainkkal és tanárainkkal. Bátaapátiban először a látogató központot néztük meg. Itt láttunk egy filmet a radioaktív hulladék előkészítéséről, szállításáról és tárolásáról. Nagyon tetszettek a kvíz kérdések, amit csoportosan nagy lelkesedéssel (és sikerrel) oldottunk meg. Ezután bemehettünk a tárolóba levezető akna elejébe. Már a “beöltözés” is izgalmas volt, mindenki kapott gumicsizmát, védősisakot és légzőkészüléket.  Megnézhettük a próbafúrások kőzetmintáit és hallottunk arról, hogyan ellenőrzik folyamatosan a környezetet (radioaktív sugárzás, légszennyezettség). Jóleső érzés volt látni az igényesen kialakított környezetet, ahol még egy kis szökőkút is volt. A hulladéktároló megtekintése után még maradt egy kis időnk a falut megnézni.

//]]>