Tanulj szakmát! 2018 a MOM-ban
2018-03-07
Siker a könyvtárhasználati versenyen
2018-03-09

Ortszeit/helyi idő – kiállítás a Márvány folyosón

Az 1989-es rendszerváltást követő változásokat dokumentáló fényképek
Az 1990-es évek elején, nem sokkal a berlini fal leomlása után Stefan Koppelkamm képzőművész útra kelt Németország keleti felébe, s fényképezőgépével rögzítette, amit látott: épületeket és házsorokat, melyek sokszor már málladoztak, ám még így is magukon viselték a rég letűnt idők nyomait. Jó tíz évvel később visszatért ugyanazokra a helyszínekre, és ugyanabból a látószögből még egyszer lefotózta a kelet-berlini, drezdai vagy zittaui motívumokat. Koppelkamm projektje, az “Ortszeit / Local time” fekete-fehér fotókon dokumentálja a Kelet-és Nyugat-Németország közötti időeltolódást és a fal leomlása után fölgyorsult átalakulást. A homlokzatok és utcarészletek közvetlen szembeállításából olykor egész finoman és alig észrevehetően, máskor váratlan harsánysággal tűnnek elő a változások.

 

//]]>