Angol nyelvű kreatív író verseny
2018-04-14
Esettanulmány verseny a Budaiban.
2018-04-15

Az Eötvös-szónokverseny kárpát-medencei döntője

Idén 10. alkalommal rendezték meg az Eötvös József szónokversenyt az ELTE-BTK-n, amelynek utolsó fordulójába, a kárpát-medencei döntőbe jutott a legjobbak között Garai Zsombor 10. B osztályos tanuló. Ő és felkészítő tanára, Keszy-Harmath Dániel tanár úr elismerő oklevélben részesültek ezúttal is. Két különdíjat is kiosztottak: a közönségdíjat, valamint a csapatverseny díját, amelyben rövid videót forgattak a résztvevő diákok a versennyel kapcsolatos élményeikből. A győztes 5 fős “Kossuth csapat” tagja volt Zsombor is. Gratulálunk! A döntöre elkísérte még Zsombort Szentgyörgyvölgyi Fruzsina osztályfőnök is. A kapott idézet, amelynek tartalmára ismét színvonalas 5 perces szónoklatok születtek, Marshall McLuhan kanadai rétor, tudós gondolataiból lettek kiemelve: “Nincsenek utasok a Föld nevű űrhajón. Itt mindenki a legénység tagja.”

//]]>