Történelem tagozatos kirándulás
2018-05-24
Angol verseny
2018-06-10

Bécsi kirándulás

2018. június 2-án szombaton  tanulók és tanárok kicsi ám lelkes csoportja Bécsbe látogatott.

A cél a Schönbrunni kastély volt, a Habsburgok nyári palotája, Mária Terézia császárné és I. Ferenc József fő tartózkodási helye, sok jelentős politikai esemény helyszíne. A fő érdeklődés mégis Sisi császárné szobáit övezte, bepillanthattunk hajdani mindennapjaik helyszínére.

Csodálatos élmény volt a kastély óriási parkja, melyben szobrok, virágok, nyírt hársfasétányok közt sétáltunk át az állatkertbe. A kedvencek az itthoninál jóval tágasabb kifutón együtt szaladó elefántok, zsiráfok, a naphosszat bambuszt rágcsáló pandák, kényelmesen bóbiskoló koalák és a két újszülött leopárd voltak. Ez az állatkert 4 egymás utáni alkalommal nyerte el az Európa legjobb állatkertje címet.

A kitartóbbak a Kunsthistorisches Museumban felállított hídról még megnézhették közelről Klimt fenti falfreskóit.

Végül a bécsi kávéházak süteményeit és kávékülönlegességeit élvezhették a résztvevők.

//]]>