Eötvös József történelem verseny eredménye
2018-10-18

“Mozdulj a klímáért” kampány

????

2018-ban hatodszor hirdette meg az Éghajlatvédelmi Szövetség a „ Mozdulj a klímáért”kampányt.

Iskolánk négy éve csatlakozott a felhíváshoz és vesz részt az akcióban.

Az idei évben 150 diák, a  kampány ideje alatt,  zöld mérföldek gyűjtésével és a kapcsolódó szemléletformáló feladatok elvégzésével,  játékos formában ismerkedett meg a klímavédelemmel, az élelmiszertermelés és –fogyasztás összefüggéseivel, a környezettudatos mobilitással, a környezetvédelemmel és fenntarthatósággal.

Voltak egyéni, csoportos és közösségi feladatok.

A résztvevő diákok 90 %-a tömegközlekedéssel közlekedik, ezzel sok zöld mérföldet gyűjtöttünk. Udvart és iskolát takarítottunk.

Hulladékokból ill. terményekből alkotásokat készítettünk, amelyek az iskola területén kiállításra kerültek.

A Magyar Természetvédők Szövetsége által készített kalkulátorral megnéztük, hogy kedvenc ételeink alapanyaga honnan érkeznek a konyhába, és kiszámítottuk a szállítással járó környezetterhelést.