Iskolai évfordulós pályázat
EBÉDBEFIZETÉS 2018. NOVEMBER HÓNAPRA
2018-10-09

Sportsiker

Horton Cassandra iskolánk 10.c osztályos tanulója a Diákolimpián kenu U17-U18 kategóriában 2000m-en 2. helyezést ért el.
Mintegy 2000 nevezés érkezett a Diákolimpiára, amely egyben keretfeltöltő verseny is lesz. Most először rendezik meg a két viadalt együtt, és a helyszín is viszonylag új, hiszen eddig főleg a Velencei-tavon csaptak össze a diákok, az ottani pálya azonban most felújításon esik át.

A helyszín és a lebonyolítás mellett az időpont is új, eddig általában nyáron rendezték meg a Diákolimpiát, ám ezúttal iskolaszezonban mérik össze az erejüket a fiatalok, akik nem az egyesületük, hanem az iskolájuk színeiben állnak rajthoz, és a felvételihez pontokat tudnak gyűjteni.

Az eseményt megtiszteli jelenlétével többek között Schmidt Gábor, az MKKSZ elnöke, valamint Dónusz Éva és Dombi Rudolf olimpiai bajnok kajakosok is.

Gratulálunk az eredményhez!