A Világ Legnagyobb Tanórája 2018
2018-11-17
Média konferencián jártak diákjaink
2018-11-21

KÖSZ! 2017 közösségi szolgálat program

Befejeződött az Új Európa Alapítvány által finanszírozott, a Magyar Biodiverzitás-kutató Társaság szervezésében lebonyolított KÖSZ! 2017 Program. Kecskés Ferenc tanárúr irányításával iskolánk 23 diákja vett részt a közösségi szolgálat keretében a Soroksári Botanikus kertben folyó gerinces fauna kutatás elősegítésébe. Márciusban gőtecsapdákat készítettünk, helyeztünk ki és gyűjtöttünk be. Áprilisban denevér odú kihelyezésében és hálózásban segédkeztünk. Májusban hüllőket keresve jártuk be kis csoportokban a botanikuskertet. Szeptemberben kisemlős csapdákat helyeztünk ki és gyűjtöttünk be. Novemberben madárodúkat készítettünk és helyeztünk ki. Végül záró értékelést tartottunk. A program keretében a diákok összesen 411 óra közösségi szolgálatot teljesítettek, volt aki 42 órát, de akadt olyan is aki csak 6-7 órára tudott a programhoz csatlakozni.

//]]>