Valahol Európában
2018-11-02
Ismét az ELTE kémiai intézetében
2018-11-17

Szakmai gyakorlat Bragaban

Iskolánk  Mobilitási projekt a jobb szakmai kompetenciák megszerzéséért  portugál cégeknél”  című pályázata nyert az Erasmus+ szakképzési mobilitási programjában. Ennek eredményeképpen 12 tanulónk és 2 tanárunk 4 hetet töltött el a portugáliai Bragában, melyet a Tempus Közalapítvány támogatott pénzügyileg. Ennek értelmében az alapítvány finanszírozta a szállást, az étkeztetést, a szervezési költségeket. 

A résztvevő tanulók a 11-és 12. évfolyamból kerültek ki többfordulós válogatás során.  A négy hét alatt a diákok szakképzésüknek megfelelő munkahelyeken dolgoztak (kávézó, édességbolt, szuvenírbolt). Hétvégente kulturális kirándulásokon vett részt a csoport Lisszabonban, Portoban és Viana do Casteloban. A program célja a jobb szakmai kompetenciák megszerzése mellett az angol nyelvtudás fejlesztése is volt.  

Köszönettel tartozunk a Tempus Közalapítvány mellett a portugál Bragamobnak, mely kifogástalanul szervezte meg, és bonyolította le kint tartózkodásunkat. 

//]]>