Hol landoltunk? Hollandoltunk!
Kazinczy siker
2019-03-08

Pénz7

Iskolánk ebben az évben is bekapcsolódott a február 25. és március 1. között megrendezésre kerülő „PÉNZ 7” rendezvénysorozatba. Az idén a pénzügyi tudatosság mellett a diákok vállalkozási kompetenciájának fejlesztése is előtérbe került. A pénzügyi hét témája „A megtakarítástól a befektetésig”, mottója pedig „Ne tegyünk minden tojást egy kosárba” volt. A pénzügyi szektorból érkező önkéntes segítők – Kovács Eszter (MNB), Kovács Kristóf (MNB) és Szalontai Tamás (Erste Bank) – a diákokkal együtt igyekeztek megvitatni a megtakarítások hatékony befektetésének szempontjait és lehetőségeit. A vállalkozóként dolgozó „üzleti angyallal” pedig a sikeres vállalkozás működésének alapjairól beszélgettek a diákok. Iskolánkból a következő osztályok vettek részt a programban: 9.bk, 10.bk, 10.d, 11.ak, 11.bk, 12.ak, 12.bk, 13.c.

Köszönöm szépen a vezetőségnek, a segítő kollégáknak és a diákoknak a közreműködést!

dr. Hornyák Andrea szervező