NAV tematikus nap
2019-03-19
A Budai ismét megemlékezett Révkomáromban
2019-04-01

Eötvös József szónokverseny regionális fordulója

A 2019-es Eötvös József kárpát-medencei szónokverseny regionális fordulójára 2019. március 30-án, szombaton került sor az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán, a Múzeum körúti campuson. A felkészítő tanárok és kísérők több színvonalas szakmai előadáson is részt vehettek. A fővárosi régióban iskolánkat Lugosi Máté és Sors Ádám 11. A osztályos tanuló képviselte, akik derekasan helyt álltak. Az érvelési feladatként szolgáló idézet tartalma szerint, ahol hagyomány van, ott újítás is van. Ennek megfelelő 3-5 perces szónoklatokat mondtak a versenyzők, akik a végén könyvjutalmakat és ajándéktárgyakat (ELTE-s post-it, bögre, notesz, toll) kaptak. Versenyzőink felkészítő tanára Keszy-Harmath Dániel tanár úr is jelen volt az egész napos programon.

//]]>