Büszkeségünk
2019-04-04
Radnóti pályázat eredményei 2019 Költészet napja
2019-04-14

Irodalmi-kulturális séta a BGSZC Budai Középiskolája környékén

Az érettségi követelményekhez illeszkedve a végzősöknek magyar nyelv és irodalom tantárgyból meg kell ismerniük iskolájuk regionális kultúráját. Ehhez igazodva Keszy-Harmath Dániel tanár úr végzősei minden évben kulturális sétát tesznek a XII. kerületben, amelynek állomásain megemlékeznek a környéken élt híres írókról, költőkről, a magyar kultúrát gazdagító személyekről. Említhetnénk az iskola homlokzatán szereplő Arany János-falfestményt, az iskola sarkán található arckép alakú könyvet ábrázoló Tersánszky-emlékművet, a közeli Tamási Áron, Kodolányi János, Kaffka Margit vagy Nemes Nagy Ágnes költőinkről, íróinkról megemlékező táblákat, vagy a Márvány utcában is játszódó kötelező olvasmányt, az Édes Anna című regényt. A kétórás program része mindig a séta, a rendhagyó irodalomóra és a közös csoportkép készítése. Ezen idén a 12. BK és a 12. D osztályok vettek részt.

//]]>