Irodalmi-kulturális séta a BGSZC Budai Középiskolája környékén
2019-04-09
Fakultáció választás 2019/2020
2019-04-15

Radnóti pályázat eredményei 2019 Költészet napja

Az áprilisi Költészet napja alkalmából megtartottuk a 110 éve született Radnóti Miklós iskolai évfordulós pályázat eredményhirdetését és a Radnóti szavalóversenyt.

A Radnóti-versekhez készült izgalmas illusztrációkból készült kiállítást a márványfolyosón tekinthetitek meg.

Díjazott tanulók lettek illusztráció kategóriában: Szabó Angéla 12.bb, Tóth Bálint 11.d, Bakonyi Lilla 12.bb, Sipos Emese 11.e és Szabó Tóbiás 10.e. Különdíjat kapott fotó kategóriában

Viczián Máté 11.f osztályos tanuló.

Radnóti verseinek angol műfordításáért az alábbi tanulók vehettek át könyvutalványt: Johannidesz Anna és Sille Zsuzsanna 9.nyak, Fazekas Regina és Mezősi Miklós 11.a, Sárkány Zsófia 9.c, Czakó Barnabás és Báthory Attila 10.a.

A díjazott videókat az alábbi tanulók készítették: Andruskó Flóra, Sasadi Anna és Szűcs Alíz 11.f, Bajzik Tamás 11.e, Baumgartner Milán, Szmuda Tamás és  Viczián Máté 11.f, Kiss Dániel-Major Dániel-Tóth Kevin alkotócsapata, valamint Kiss-Tarnai Anita, Petes Aletta és Wallerstein Panna a 10.f osztályból.

A Radnóti szavalóversenyen öt tanuló indult egy-egy szabadon választott verssel:

  1. helyezett Juhász Bálint 9.d, 2. helyezett Fabó Veronika 10.e, 3. helyezett Kőfalvi Fillisz 10.d

A versenyzők könyvutalványt, oklevelet és csokoládét kaptak. Gratulálunk a sikeres pályamunkákhoz és a szerepléshez!

Az esemény előkészítésében és lebonyolításában az alábbi kollégák vettek részt: Deszk Erzsébet, Géczyné Megyeri Mariann, Izsay-Horváth Alexandra, Kaszás Erzsébet, Kriston Attila, Petres Katalin, dr. Sárváry Mariann, Giczi Imréné, Balogh Krisztián.

//]]>