Biatorbágyi továbbtanulási börze
2019-10-10
EBÉDBEFIZETÉS 2019. DECEMBER HÓNAPRA
2019-11-11

56-os megemlékezés

  1. október 21-én és 22-én évfolyamonként egy-egy sikeres előadás keretében emlékeztünk meg az 1956-os forradalomról. A forgatókönyv alapját egy 1956-ban 12 éves kisfiú, Csics Gyula naplója adta. Ez a kisfiú ma már 75 éves és Tatán él, a rendező felkérése elfogadta a meghívást, és ellátogatott a Budai Középiskolába. A naplójából készült filmrészletek segítségével sikerült megidézni 1956 októberének hangulatát. Láthattuk a romos körúti házakat, a felszedett utcaköveket, a csillaghullást és a lyukas zászlókat lobogtató fiatalokat. A színpadon korabeli öltözékben, fegyverrel jelentek meg a szereplők.

A  hét diákszereplő mellett három tanár is kivette a részét: Lakatos Tibor tanár úr a Széna téri felkelők parancsnokaként, Kriston Attila tanár úr pesti srácként szavalta el a kivégzett Gérecz Attila versét, továbbá Zombori Tamás tanár úr angolul ismertette a The Guardian október 24-én megjelent cikkét. Mansfeld Péter Széna téri felkelőt Szabó Tóbiás (11.e) keltette életre, Al-Atrach Ayram (11.e) és Lee Eszter (12.c) fiatal szabadságharcosoktól megtudtuk, hogy 1956-ban Sztálin várta legjobban a Mikulást, mert már október 23-án kitette a csizmáját. A 12 éves Csics Gyulát Paucsics Bálint (11.e) és Kovács Jancsi nevű barátját Brito Elmer (11.e) jelenítette meg. Nagy Imre rádióbeszédeit Hajrizi Ernest (11.e) elevenítette fel, a narrátor Weibert Olívia (11.e) volt. A műsort rendezte: dr. Sárváry Mariann tanárnő, a filmvágást Kriston Attila végezte. A díszlet, a jelmez Giczi Imréné és  a rendező, valamint a rajztanárok, Géczyné Megyeri Mariann és Izsay-Horváth Alexandra kockakő készítő munkája révén született meg. A profi hangosításról és világosításról Rusznyák Noémi (12.a) és csapata gondoskodott.

//]]>