EBÉDBEFIZETÉS 2019. NOVEMBER HÓNAPRA
2019-10-07
Érdi pályaválasztási kiállítás
2019-10-09

Fogyasztóvédelmi verseny a Budaiban

A Közép-Magyarországi Fogyasztóvédelmi Egyesület (KÖFE) és a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) nem kisebb feladatra vállalkozott, mint eligazítani a gyermekeket és az idősebb tanulókat is a reklámok világában. Mivel ők lesznek a jövő fogyasztói, tisztában kell lenniük azzal, hogy rendkívül szigorú szabályok védik őket, és nem csak őket, hanem általánosságban is a fogyasztókat a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatokkal és a megtévesztő reklámokkal szemben. Hasznos tudniuk azt is, hogy kellő gyanakvással érdemes kezelni az interneten felbukkanó hirdetéseket, különösen, ha előttük a reklámozó kereskedő személye még teljesen ismeretlen. Ennek szellemében hirdették meg 10 budapesti és 10 vidéki középiskolában a “Versenysuli Napok” rendezvénysorozatát, melyre iskolánk is pályázott. Júniusban nyertük el a verseny rendezésének jogát, és most, október 7-én zajlott maga a verseny. Tizenhárom csapat küzdött az iskola legtájékozottabb fogyasztója címért. Az egyik legnagyobb tantermünket zsúfolásig megtöltötték a csapatok, és lázasan dolgoztak a kapott feladatokon. Izgatottan várjuk, hogy melyik lesz iskolánk legjobb csapata, melynek tagjai ünnepélyes díjátadó keretében kapják megy értékes jutalmukat, miután valamennyi kiválasztott iskolában lebonyolították a versenyt.

//]]>