Mikulás a Budaiban
2019-12-07
Bécsi adventi kirándulás
2019-12-17

Szólások-közmondások az Esti magyarórán

Az idei budais esti magyarórán a magyar nyelvű és idegen eredetű szólásokkal és közmondásokkal foglalkoztunk játékos feladat révén. Volt kincsvadászat, kvízjáték, képfelismerés, plakátkészítés, de történelmi eredetű közmondások is terítékre kerültek. A Budai csapatain kívül részt vett a különdíjban részesült Varga Márton Kertészeti és Földmérési Szakgimnázium 11. évfolyamos vegyes csapata (11. A és 11. C), illetve tavaly végzett ex-budaisok is.  A csapatverseny helyezettjei: I. hely budais 11. A osztály, II. hely 9. D osztály, III. hely 9. KNYA osztály. Vendégeink voltak: Szentgyörgyvölgyi Fruzsina, Sági Zsuzsanna, dr. Forczekné Gintli Irén, Laczkóné Kiss Ágnes, dr. Sárváry Marianna és Géczyné Megyeri Marianna tanárnők. Az est házigazdái: Kántor Mónika Csilla és Soós Györgyi tanárnők, valamint dr. Keszy-Harmath Dániel tanár úr.

//]]>