Francia műfordító verseny
2020-01-22
Kazinczy verseny eredménye
2020-01-30

Szakmai gyakorlat Spanyolországban

Erasmus KA1 szakképzési mobilitási projekt keretében a BGSZC Budai középiskolájának 12 tanulója és 2 kísérőtanára egy hónapot töltött Barcelonában 2019. október 13. és november 10. között. A tanulók családoknál szállták meg, és Barcelona gótikus negyedében dolgoztak spanyol kisvállalkozásoknál (bőrdíszműves, ruhabolt, kávézó) heti 5 napon. A két szabadnapon megismerték a várost, és látnivalóit, illetve meglátogatták a gyönyörű tengerparti kisvárost Sitgest, és a kolostoráról híres Monserratot. A csodálatos, meleg időben még tengeri fürdőzésben is részük lehetett. A munkahelyeken kedvesek, segítőkészek voltak a tanulókkal, akik örömmel dolgoztak a hangulatos, igazi spanyol üzletekben. Az 1 hónapban betekintést nyerhettek egy másik kultúrába, megismerhették Barcelona kevésbé ismert arcát és nevezetességeit, az igazi spanyol virtust, emellett angol nyelvtudásuk  és szakmai kompetenciájuk jelentősen fejlődött, hiszen többen előtte még nem dolgoztak.

Szintén ezen pályázat keretében 12 diák a portugáliai Braga városában fog egy hónapot eltölteni 2020. május 11. és június 8. között.

//]]>