EBÉDBEFIZETÉS 2020. MÁRCIUS HÓNAPRA
2020-02-10
EBÉDBEFIZETÉS 2020. ÁPRILIS HÓNAPRA
2020-03-09

Szecessziós séta

2020. február 24-én a 11. évfolyamos magyar fakultáció ellátogatott a Stefánia úti Magyar Földtani Intézet szecessziós épületébe. Itt megtudtuk a tárlatvezetőtől, hogy Lechner Ödön második épületterve valósult meg másfél év alatt. 1900- ban az ünnepélyes átadón Ferenc József is részt vett, és el volt ragadtatva az épület szépségétől. Mindkét háború megkímélte. Nagy szerencse volt, hogy Vorosilov geológus volt, ezért nem engedélyezte, hogy a szovjet katonák birtokba vegyék az épületet. Ezért vannak még meg az eredeti üvegfúvott ablakok és míves ajtók. Az épület csak vezetéssel látogatható, a nagyközönség előtt nincs nyitva. A látogatást dr. Sárváry Mariann tanárnő szervezte.

//]]>