Végleges felvételi lista
2020-04-23
„Tudatos fogyasztók hete” – digitális oktatás keretében
2020-04-30

DIGITÁLIS OKTATÁS – 7 – 8. HÉT TANMENETE

A digitális oktatás menetrendje és színterei

1. április 27 – 2020. május 08.:

Kedves Diákok!

Két hétre kapjátok most meg a tanmenetet.

• Az április 27 – május 01 – ig tartó héten csak a pénteki napon lesz szünet a digitális oktatásban, amely egyben országos munkaszüneti nap.
  • A 12. évfolyamosok tanulmányi eredményeit 2020. április 30-án véglegesen lezárjuk.
  • Május 4-én kezdődik a végzősök írásbeli érettségije. A tanév elején elfogadott Munkaterv szerint május 5 – 7. között tanítás nélküli munkanapokat határoztunk meg. Ehhez tartjuk magunkat. Ezen a három napon nem lesznek tanórák, nem kaptok feladatot kedd és csütörtök között. Felhívjuk a figyelmeteket azonban arra, hogy az elmaradásokat most kell behoznotok és leadnotok.
  • Május 8-án, pénteken a szokott rendben folytatjuk a digitális oktatást.

Színterei:

• Kréta – üzenet és kérdőív ikon:
    • Ezen a felületen kapják meg a diákok tantárgyanként, heti két alkalommal az órai anyagokat és a feladatokat.
    • A telefonos applikációkból nem tudják megnyitni viszont telefonos böngészőből, számítógépről igen.
  • Drive – felület
    • Drive felület kerül kialakításra, amelynek linkjét a Krétán keresztül kapják meg a tanulók.
    • Kialakításra kerül minden osztály mappája, amelyben a tantárgyak is mappákra lesznek osztva.
    • A két felületet együttesen kell a diákoknak nyomon követni és kezelni.
    • A diákok számára csak olvasható lesz ez a felület.

• On-line oktatás
    • A tanulók számára az alábbi beosztásban érhetőek el a kollégák. Az on-line oktatás formáját az adott szaktanár határozza meg és küldi el a Kréta felületen.
      • 9. évfolyam számára: kedd 9-12 óráig
        • május 5 – tanítás nélküli munkanap
          • matematika írásbeli érettségi
        • 10. évfolyam számára: szerda 9-12 óráig
          • május 6 – tanítás nélküli munkanap
            • történelem írásbeli érettségi
          • 11. évfolyam számára: csütörtök 9 – 12 óráig
            • május 7 – tanítás nélküli munkanap
              • angol nyelv írásbeli érettségi
            • 12. évfolyam számára: péntek 9 – 12 óráig
              • május 1 – jén munkaszüneti nap van
              • május 4-től érettségi
              • Sikeres vizsgákat kívánunk!

Tananyagok feltöltésének általános tantárgyi beosztása:

• Hétfő: kapott anyagok tanulása, házi feladatok elkészítése
  • Kedd és csütörtök: matematika, történelem, magyar és első idegen nyelv tölti fel az anyagokat.
    • Kivéve május 5-én és 7-én.
  • Szerda és péntek: az összes többi tantárgy tölti fel az anyagokat.
    • Kivéve május 1-jén és 6-án.
  • Az anyagok feltöltésének 12 óráig kell megtörténnie

Általános információk:

• A heti anyagból rendszeres számonkérés lesz:
    • a tanár dönt a számonkérés formájáról,
    • így mindenki kap jegyet.
  • A hiányzók dokumentálása:
    • ha lázas beteg a tanuló és alkalmatlanná válik a feladatok elvégzésére, plusz a szülő erről hivatalosan értesíti az osztályfőnöket – akkor kerül dokumentálásra.
  • Rengeteg segédanyag van fent az oktatási Hivatal honlapján és egyéb fórumokon.
  • Különösen indokolt esetben, amennyiben a tanulónak otthonában nem állnak rendelkezésére a digitális munkarend alkalmazásához szükséges eszközök vagy internet- elérés, és más módon nem megoldható, a területileg illetékes szakképzési centrum gondoskodik arról, hogy a tanulók részére munkanapokon biztosított napközbeni felügyelet keretében valamely intézmény eszközeit, internet-elérését legfeljebb 5 fős csoportokban, személyenként külön eszköz biztosításával, a járványügyi előírások – különös tekintettel az eszközök minden használatát követő azonnali fertőtlenítésére – szigorú betartása mellett használhassák. Ebben az esetben az iskola@budaikozepiskola.hu címre kérünk értesítést küldeni.

Üdvözlettel:

Iskolavezetés