DIGITÁLIS OKTATÁS – 9. HÉT TANMENETE
2020-05-08

DIGITÁLIS OKTATÁS – 11. HÉT TANMENETE

A digitális oktatás menetrendje és színterei

1. május 25 – 2020. május 29.:

Színterei:

• Kréta – üzenet és kérdőív ikon:
    • Ezen a felületen kapják meg a diákok tantárgyanként, heti két alkalommal az órai anyagokat és a feladatokat.
    • A telefonos applikációkból nem tudják megnyitni viszont telefonos böngészőből, számítógépről igen.
  • Drive – felület
    • Drive felület kerül kialakításra, amelynek linkjét a Krétán keresztül kapják meg a tanulók.
    • Kialakításra kerül minden osztály mappája, amelyben a tantárgyak is mappákra lesznek osztva.
    • A két felületet együttesen kell a diákoknak nyomon követni és kezelni.
    • A diákok számára csak olvasható lesz ez a felület.

• On-line oktatás
    • A tanulók számára az alábbi beosztásban érhetőek el a kollégák. Az on-line oktatás formáját az adott szaktanár határozza meg és küldi el a Kréta felületen.
      • 9. évfolyam számára: kedd 9-12 óráig
      • 10. évfolyam számára: szerda 9-12 óráig
      • 11. évfolyam számára: csütörtök 9 – 12 óráig

Tananyagok feltöltésének általános tantárgyi beosztása:

• Hétfő: kapott anyagok tanulása, házi feladatok elkészítése
  • Kedd és csütörtök: matematika, történelem, magyar és első idegen nyelv tölti fel az anyagokat.
  • Szerda és péntek: az összes többi tantárgy tölti fel az anyagokat.
  • Az anyagok feltöltésének 12 óráig kell megtörténnie

Általános információk:

• A heti anyagból rendszeres számonkérés lesz:
    • a tanár dönt a számonkérés formájáról,
    • így mindenki kap jegyet.
  • A hiányzók dokumentálása:
    • ha lázas beteg a tanuló és alkalmatlanná válik a feladatok elvégzésére, plusz a szülő erről hivatalosan értesíti az osztályfőnöket – akkor kerül dokumentálásra.
  • Rengeteg segédanyag van fent az oktatási Hivatal honlapján és egyéb fórumokon.
  • Különösen indokolt esetben, amennyiben a tanulónak otthonában nem állnak rendelkezésére a digitális munkarend alkalmazásához szükséges eszközök vagy internet- elérés, és más módon nem megoldható, a területileg illetékes szakképzési centrum gondoskodik arról, hogy a tanulók részére munkanapokon biztosított napközbeni felügyelet keretében valamely intézmény eszközeit, internet-elérését legfeljebb 5 fős csoportokban, személyenként külön eszköz biztosításával, a járványügyi előírások – különös tekintettel az eszközök minden használatát követő azonnali fertőtlenítésére – szigorú betartása mellett használhassák. Ebben az esetben az iskola@budaikozepiskola.hu címre kérünk értesítést küldeni.

Üdvözlettel:

Iskolavezetés